top of page

תחומי פעילות

תמונת_דיקור_edited.jpg

דיקור סיני

זוהי טכניקה שבה מגרים עם מחטים עדינות נקודות ספציפיות בגוף המשפיעות על זרימת הדם והצ'י(בראייה סינית הצ'י זהו כוח החיים הזורם בערוצי אנרגיה(מרידיאנים) שונים בגוף -ערוצים אלו מוליכים צ'י בין פני הגוף לאבריו הפנימיים), השפעה זו מאפשרת זרימת צ'י ודם תקינה בגוף הגורמת לאיזון אנרגטי של הגוף והנפש, סיוע בטיפול במחלות הן פיזיות והן נפשיות, מניעת מחלות באופן כללי וחיזוק המערכת החיסונית ואף לריפוי מחלות מסויימות. בנוסף הדיקור משפיע על התפקוד הפיזיולוגי של הגוף וממריץ את שחרור משככי הכאבים הטבעיים של הגוף ובכך מסייע בהפגת כאבים ומתחים.

הטיפול בכוסות רוח ברפואה הסינית נעשה כדי להפיג תקיעות דם וצ'י (כוח החיים בראייה הסינית) ובכך לשפר את זרימתם.

בטיפול זה נוצר ואקום - משיכה מעלה של העור ושכבת השריר השטחית לתוך הכוס, פעולה זו מגבירה את זרימת הדם והצ'י לאזור וכתוצאה מכך נוצרת הקלה על המתח בשרירים, שיפור בזרימת הדם הכללי והפחתת כאב.

בנוסף הן מסירות רעלים על ידי גירוי התגובה החיסונית, הן מקומית והן מערכתית ומגבירות את זרימת הלימפה למניעת הצטברות נוזלים.

כוסות הרוח מטפלות במצבי תפיסות ותקיעות באזורי גב, צוואר, כתפיים ושאר מצבי שריר ושלד ובנוסף במחלות בדרכי הנשימה כמו הצטננות, דלקת ריאות וברונכיטיס.

תמונת_כוסות_רוח_edited.jpg

כוסות רוח

דיקור קוסמטי מוקטן.jpg
דיקור_קוסמטי.jpg

דיקור קוסמטי

טיפול זה כולל דיקור מקומי בפנים שנעשה על ידי החדרת מחטים עדינות הגורמות להגברת זרימת הדם והצ׳י (כוח החיים) אל שרירי הפנים, בשילוב דיקור סיני בגוף על פי אבחנה לאיזון האיברים הפנימיים, על מנת להשפיע על עור הפנים – מבפנים החוצה.

שיפור הזרמת צ'י ודם עשיר בחמצן לפנים גורם למספר תהליכים חשובים לעור הפנים:

-הוא גורם לתאי העור להתחדש פי 5 מהר יותר מהרגיל.

-לחידוש ייצור הקולגן הטבעי

-לשיפור כללי של החיות והחיוניות של עור הפנים.

-לניקוי רעלים- פיגמנטציה, עיגולים שחורים, שקיות מתחת לעיניים ועוד.

-משפר את גמישות שרירי הפנים ואת מיצוקם.

בנוסף, מחזק את המטופל בפן הנפשי ותורם מאד להרמת האנרגיות.

לסיכום: הרפואה הסינית האסתטית משקמת, מחדשת ומונעת את תהליך ההזדקנות המואץ של העור ושל הגוף כולו.

תמונת_תזונה.jpg

תזונה

התזונה הסינית נחשבה באופן מסורתי כאורח חיים, אך כעת היא נחשבת לשיטת דיאטה המושרשת בהבנה הסינית לגבי השפעות המזון על גופנו.

בתזונה הסינית, תזונה מאוזנת היא כזו הכוללת את כל 5 הטעמים - חריף, חמוץ, מר, מתוק ומלוח. מזונות בעלי טעם מסוים נוטים להיות בעלי תכונות מסוימות. ניתן לסווג פריטי מזון כמחממים או מקררים את הגוף. היחס בין הטעמים הללו ישתנה בהתאם לצרכיו של המטופל ולאיזון המתאים לגופו, כמו גם לעונות השנה.

לצמחי המרפא יש השפעות ותפקודים רפואיים רבים שמסייעים בטיפול והקלה על מחלות ותסמינים שונים.

חלק מפורמולות צמחי המרפא הסיניות נמצאות בשימוש כבר מעל 2,200 שנים, הן מורכבות מצמחים שנבחרו לתפקד בשילוב זה עם זה (שלא כמו ברפואה המערבית, שבה תרופות נרשמות בדרך כלל בנפרד להשפעה על מחלה ספציפית). בפורמולות לכל צמח יש מטרה או תפקיד שונה לעזור לגוף להשיג הרמוניה ולחזק את תפקוד האיברים אליו הוא קשור.

הפורמולות ניתנות כתה\מרק מסורתי, כמוסה, תמצית נוזלית, גרגיר או אבקה.

הצמחים העיקריים בפורמולה נותנים מענה לתלונה העיקרית. אחרים עשויים להתייחס לתלונות או לתסמינים משניים.

ניתן לעזור למגוון מחלות ובעיות רפואיות בעזרת צמחי המרפא למשל:

מיגרנות, בעיות עיכול, עייפות מתמשכת, אלרגיות, הפרעות אוטואימוניות, שלשולים ועצירות, חיזוק מערכת החיסון, בעיות מחזור ואנדומטריוזיס, אי פוריות ועוד !

תמונת_צמחי_מרפא.jpg

צמחי מרפא

bottom of page